Dlaczego warto uczyć się grać na pianinie?

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się na tym, czy posłać dziecko na lekcje gry na pianinie, przeczytajcie poniższy artykuł.

Być może nie zdawaliście sobie do tej pory z tego sprawy, ale lekcje gry na pianinie, ogólnie na instrumentach klawiszowych, są znakomitą forma samodoskonalenia, nie ma bowiem trudniejszej czynności wykonywanej przy pomocy rąk, niż gra na pianinie właśnie. To trudniejsza praca rękoma, niż ta wykonywana przez chirurga podczas przeprowadzania skomplikowanej operacji. Zadziwiające, prawda?

 

Z tego powodu gra na instrumentach klawiszowych to najlepszy sposób na doskonalenie umysłu, ponieważ w trakcie gry umysł pracuje tak intensywnie, iż jego sprawność z dnia na dzień staje się coraz wyższa.

Kolejną zaletą wiążącą się z nauką gry na pianinie jest znaczne zwiększenie koncentracji. Zauważyliście być może, iż zawodowi pianiści, podczas koncertu są niemalże w transie. Są oni wtedy tak skupieni, że praktycznie stają się muzyką, choć brzmi to górnolotnie. Jest to w zasadzie rodzaj medytacji. Tylko dzięki takiemu skupieniu, pianista jest w stanie zagrać bez przerwy godzinny koncert bez ani jednej pomyłki. Oczywiste jest, iż nie każdy może dojść do takiej perfekcji, jednak sam fakt, że takie skupienie jest możliwe dzięki grze, sam w sobie jest niesamowity.

Pomijając kwestie perfekcjonizmu, niesamowitego skupienia, które nie wszystkim uczącym się będą dane, warto zapisać dziecko na lekcje gry na pianinie, choćby ze względu na to, że nawet jeśli nie zostanie ono wirtuozem tego instrumentu, czas i wysiłek włożone w naukę nie zostaną zmarnowane. Wzbogaci się jego osobowość, rozwinie umysł, koncentracja i dyscyplina, a także po prostu usprawni swoje dłonie.

Facebook

YouTube