Gitara klasyczna

Piękne dźwięki w klasycznej formie

Gra na gitarze wymaga sporego zaangażowania i stałych treningów. Gitara klasyczna sprawdzi się zarówno na początek a także wtedy, kiedy jest spore doświadczenie i chce się uzyskać łagodny i ciepły ton. Wsłuchanie się w muzyczne wariacje, daje możliwość tworzenia nowych utworów jak i odgrywania tego, co znane wszystkim od pokoleń. Ciężka praca i nauka sprawią, że można stać się wirtuozami bluesa, rocka czy metalu. A zawsze trzeba od czegoś zacząć. Początek z klasykiem zapewniony.

Szczególna budowa
Ten rodzaj gitary posiada:
– 6 nylonowych strun,
– szeroki, płaski i krótki gryf,
– struny wiązane na mostku,
– delikatne żebrowanie wewnątrz pudła rezonansowego.
Taka budowa pozwala na swobodną naukę gry na gitarze. Miękkie struny nie męczą mocno palców, wobec czego można w łatwy sposób zagrać proste akordy. Łatwość obsługi jest bardzo wysoka, toteż dzieci mogą sięgnąć po klasyk od najmłodszych lat.

Czym gitara klasyczna różni się od akustycznej
Ta pierwsza była wcześniej, a ta druga jest unowocześniona o:
– stalowe struny,
– wzmocnione żebrowanie wewnątrz pudła rezonansowego,
– większe pudło rezonansowe,
– lekką wypukłość powierzchni gryfu,
– charakterystyczne wycięcie w pudle „cutaway”,
– regulację wygięcia gryfu.
Powyższe cechy pozwalają na grę rozmaitymi technikami jak i uzyskanie głośniejszych i wyższych dźwięków niż w klasyku.

Łagodne brzmienie
Gitara klasyczna sprawdzi się dla tych, lubiących cieplejsze dźwięki oraz oddających się grze solowej a także przy akompaniamencie innych instrumentów. Szerszy gryf sprawia, że palce muszą się bardziej uelastycznić a miękkość strun jest bardzo wygodna i nie przerazi nikogo początkującego. Przejście na akustyk będzie łatwiejsze a wprawa zostanie na całe lata. Zapoczątkowanie na takiej gitarze jest niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą motywacją do przejścia do bardziej zaawansowanych gitar. Najważniejszy jest dobry start ze świetnym instrumentem. Ten, kto pamięta film „Desperados” i słynną gitarę, może sobie wizualizować własną pozycję w świecie muzyki.