Lekcje gry na perkusji

Sprawna umiejętność gry na perkusji to marzenie nie jednego z nas. Zacznij już dzisiaj pierwsze lekcje gry na perkusji Rzeszów, odwiedź naszą szkołę muzyczną i zapytaj o bezpłatną lekcję próbną.

Wielu z nas w wieku nastoletnim marzyło, by nauczyć się grać na perkusji. Natomiast jeżeli chcemy spełnić to marzenie z dzieciństwa to w dobie Internetu nauka gry na tym instrumencie może być bardzo przyjemna. Oczywiście, by opanować podstawy perkusji to trzeba poświecić temu swój czas oraz regularnie ćwiczyć. A sposobów gry na perkusji jest wiele, wiec trzeba wybrać najlepszy dla siebie.

Od czego zacząć naukę gry na perkusji
Pierwszą rzeczą jest kupno pałek do gry. Nie trzeba od razu inwestować w cały sprzęt. Na samym początku warto zapoznać się z samymi pałkami, nauczyć się ich trzymania w dłoni. Podstawą dobrego grania na perkusji jest nauczenie się chwytania odpowiednio pałek. Następnie warto rozejrzeć się za nauczycielem. Oczywiście istnieje wiele samouczków, jednak nauczyciel pomoże nam w sprawach technicznych. Dzięki temu będziemy w stanie szybciej się rozwijać i będziemy mieć pewność, że wszystko robimy poprawnie. Później pozostaje zakup pada. Jest to urządzenie, które imituje zachowanie prawdziwych bębnów. I jeszcze jedna ważna rzecz to metronom. Metronom jest sprzętem, który wystukuje tempo. Urządzenie to pozwala nauczyć się równego grania.