Akordeon

Nauka gry na instrumencie ma wiele zalet. Pomaga rozwinąć umiejętności manualne, koncentrację, pamięć, potencjał intelektualny. Instrumentem, w który z pewnością warto zainwestować jest akordeon. W czasie gry ściska się lub rozciąga miech, jednocześnie naciskając klawisze. Prowadzimy zajęcia lekcji gry na akordeonie w Rzeszowie oraz okolicy.

Wyróżnia się akordeony klawiszowe i guzikowe. W przypadku akordeonu klawiszowego klawiatura składa się z odpowiedniej ilości dobranych czarnych i białych klawiszy. U ich nasady znajdują się przełączniki regestrowe (regestry) o różnej budowie (naciskane, przesuwane, wahadłowe).
Natomiast w akordeonie guzikowym są tzw.stroiki przelotowe, czyli cienkie, podłużne, sprężyste blaszki, na jednym swym końcu umocowane, a pozostałą częścią drgające pod naporem powietrza tłoczonego ręcznym miechem.

Gra na akordeonie bardzo korzystnie wpływa na rozwój manualny-dłonie i place stają się dużo sprawniejsze, a ruchy dłoni bardziej precyzyjne. Nauka gry na tym instrumencie pozwala kształtować wrażliwość muzyczną , pozwala się zrelaksować i odprężyć. Podobnie jak nauka gry na innych instrumentach, tak również nauka gry na akordeonie stymuluje rozwój struktur mózgowych odpowiedzialnych za pamięć werbalną-dzięki temu lepiej zapamiętujemy usłyszane informacje. W wypadku dzieci bardzo przekłada się to na proces uczenia i przyswajania informacji. Gra na akordeonie pomaga także rozwijać koncentrację-szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, które mają problemy z umiejętnością skupienia się. Pomaga także w terapii autyzymu.

Gdy zdecydujemy się na zakup akordeonu, warto na tym nie oszczędzać. Lepiej przeznaczyć na ten zakup większą kwotę, niż kupować akordeon z nieznajomego źródła. Może się bowiem okazać, że nie jest to dobry instrument. Dlatego warto odwiedzić sklep muzyczny, gdzie wykwalifikowany personel pomoże wybrać odpowiedni akordeon, powie, jak należy dbać o instrument i gdzie w razi usterek można go naprawiać.

Gra na akordeonie to prawdziwa przyjemność, a także możliwość zarobienia, gdyż jest wiele sytuacji, gdy poszukiwane są osoby potrafiące dobrze grać na akordeonie.