Lekcje gry na saksofonie

Nauka gry na saksofonie wymaga wiele trudu i trwa wiele lat. Rozpoczęcie nauki może mieć miejsce wraz z momentem pójścia do pierwszej klasy szkoły podstawowej o profilu muzycznym. Wtedy można już wybrać instrument, którym może okazać się saksofon.
Szkoła muzyczna Virtuoso zaprasza na pierwsze lekcje gry na saksofonie, odwiedź naszą szkołę i zapytaj o lekcje próbną.

Czy gra na saksofonie jest trudna?

Gra i sama nauka na saksofonie nie jest zbyt trudna. Wymaga wiele systematyczności i konkretnych ćwiczeń. Jej zasady może opanować każdy kto ma słuch muzyczny. Jednak najważniejsze jest wyrobienie swojego własnego stylu, który powinien być stylem indywidualnym.
Instrument jest bardzo często wybierany przez młodych ludzi, ze względu na fakt, że jest się na nim łatwo nauczyć grać. Oprócz tego jest to modny instrument i umiejętność grania na nim bardzo często jest cool.

Początki gry na saksofonie

Cena najprostszego instrumentu wynosi około 1000 złotych, ceny najdroższych praktycznie nie mają granic. Dlatego gdy poznajemy się dopiero z tym instrumentem dobrze jest go najpierw wypożyczyć. Sama teoria i wiedza o budowie instrumentu nie wystarczą by na nim grać. Dlatego też nauka gry na saksofonie opiera się na żmudnych ćwiczeniach i ciągłych powtórkach.

Jak nauczyć się grać?

Podstawą nauki są ciągłe ćwiczenia, żmudna i ciężka praca. Jednak dodatkowo trzeba też poznać zasady aplikatury czyli palcowania. Palcowanie, akurat w przypadku tego instrumentu nie jest trudne, aczkolwiek, młodemu muzykowi, trudności mogą sprawić skrajne dźwięki, Jednak wszystko opiera się na cierpliwości i odpowiedniemu podejściu do nauki gry.
Granie opiera się na palcowaniu, czyli na odpowiednim ułożeniu palców na klawiszach instrumentu oraz na dmuchaniu w ustnik saksofonu. Najbardziej efektownym sposobem nauczenia się grania na tym instrumencie jest uczęszczanie do szkoły muzycznej. Tam po wielu latach zdobędzie się podstawowe wykształcenie i odpowiednio nauczy się grać na saksofonie.