Szkoła Muzyki Rozrywkowej Virtuoso to nowoczesne programy kształcenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych, którzy chcą czerpać radość z muzykowania, realizować swoje marzenia i w bezstresowej atmosferze zdobywać wiedzę.

ikony muzyczne - nuty, wiolonczela, głośniki mikrofon

Szkoła Muzyki Rozrywkowej Virtuoso to:

Indywidualność

nauka wyłącznie w formie indywidualnych lekcji (poza teorią)

Standardy

program oparty na standardach muzyki rozrywkowej (blues, jazz, rock, metal, pop, fusion) i klasycznej

Materiały

najlepsze materiały edukacyjne w cenie lekcji,

Kadra

nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i muzycznym,

Zaplecze

sale wyposażone w profesjonalne instrumenty, sprzęt nagłaśniający i inne pomoce naukowe,

Cały czas

zapisy przez cały rok, brak opłat wpisowych,

Teoria

bezpłatne zajęcia teoretyczne,

Nauka

nauka od podstaw, w miłej, bezstresowej atmosferze,

Program

indywidualnie dopasowany program nauki,

Wakacyjnie

dla zainteresowanych - zajęcia podczas ferii zimowych i wakacji,

Występy

występy sceniczne uczniów na każdym etapie kształcenia,

Pomoc

bezpłatna pomoc i doradztwo przy zakupie, regulacji oraz naprawie instrumentów,

Instrumenty

możliwość wypożyczenia instrumentu na bardzo korzystnych zasadach.

możliwość wypożyczenia instrumentu na bardzo korzystnych zasadach.

Czy warto chodzić do szkoły muzycznej?

Opinie o nauce o szkole muzycznej są podzielone. Warto jednak ukształtować własną opinię będąc świadomym korzyści jakie z tego płyną. Szkoła muzyczna to nie tylko zwykłe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i nauka gry na instrumencie – to o wiele więcej.

Po pierwsze, warto wiedzieć jaka jest przewaga nauki w szkole muzycznej nad innymi rodzajami zajęć pozalekcyjnych. Nauka gry na instrumencie angażuje zarówno umysł jak i wrażliwość, dłonie, palce, często też nogi. Zajęcia te są więc inne niż pozostałe rodzaje zajęć. Dostarczają więcej bodźców i wymagają większego zaangażowania.

lekcje gry na gitarze w Rzeszowie

Nauka w szkole muzycznej sprzyja rozwojowi mózgu i inteligencji. Muzyka pobudza pracę obu półkuli mózgu, a więc angażuje zarówno umysł jak i ciało, a także pomaga poprawiać koordynacje ruchową, co przydatne jest przy wielu innych aktywnościach. Nauka gry na instrumencie poprawia pamięć, spostrzegawczość i refleks. Warto wspomnieć też o zbawiennym wpływie szkoły muzycznej na koncentracje – dziecko dzięki nauce gry potrafi skupić się i wyciszyć.

Poza tym wspomniany wcześniej rozwój inteligencji także ma duży wpływ na całą edukację dziecka. Dzięki temu dziecko między innymi lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem zadań matematycznych, potrafi ładniej wysławiać się w języku polskim, a także dużo łatwiej przyswaja języki obce.

Nie można więc nie wspomnieć o tym, że nauka w szkole muzycznej może doskonale przełożyć się na lepsze wyniki w nauce w zwykłej szkole. Przede wszystkim dzieci, które po lekcjach mają też zajęcia w szkole muzycznej, potrafią się lepiej zorganizować. Dzięki większej ilości obowiązków dzieci już od początku edukacji potrafią gospodarować swoim czasem, tak aby starczało go na wszystko. Szkoła muzycznakształtuje więc też dodatnie cechy charakteru, takie jak wytrwałość, silna wola i odporność na wyzwania i trudy.

Dzięki nauce w szkole muzycznej pracuje się także nad odwagą i umiejętnością wystąpień publicznych. Zajęcia z gry na instrumencie wymagają prezentowania swoich umiejętności przed nauczycielem, a rok szkolny kończy się egzaminami. W ofercie szkoły jest także granie w orkiestrze lub śpiewanie w chórze, gdzie regularnie ćwiczyć można umiejętność wystąpień publicznych i panowanie nad tremą, co może okazać się bardzo przydatne w przyszłości.

Oprócz zajęć nauki gry na instrumentach, w programie zaplanowanych jest też wiele innych zajęć, takich jak kształcenie słuchu, historia muzyki czy rytmika. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi, a także może rozbudzić zainteresowanie dziecka historią i sztuką.

Rekrutacja do szkoły muzycznej zazwyczaj polega między innymi na ocenie predyspozycji kandydata, takich jak na przykład słuch muzyczny, poczucie rytmu, tonu i refleksu oraz pamięć muzyczna. Dodatkowo przeprowadza się też testy, które określają predyspozycje do gry na konkretnym instrumencie.

Podsumowując, choć nauka w szkole muzycznej wymaga pewnych poświęceń i zajmuje sporo czasu, warto kształcić się w tym kierunku, ze względu na wszechstronne zalety jakie daje obcowanie z muzyką.

Szkoła muzyczna – czy jest ona odpowiednia dla naszego dziecka?

Dla większości rodziców, szkoła muzyczna to dość egzotyczna forma drogi kształcenia ich pociech. Nic w tym dziwnego – przecież większość z nich wybiera „tradycyjne” szkoły średnie, techniczne i zawodowe. Jednak czy faktycznie tak musi być? A co, jeśli nasza pociecha naprawdę jest uzdolniona? Co wtedy?

ręce które grają utwór na pianinie

Nic na siłę

Zanim zafundujemy naszemu dziecku lekcje gry na gitarze, musimy pamiętać, że talent u dziecka wymaga odkrycia. Jeśli nasze dziecko od małego interesowało się składaniem różnych części, to raczej muzyka z niego nie będzie. Jednak gdy zauważymy, że lubi ono „śpiewać do dezodorantu” czy też wykonywać różne kombinacje bardziej złożonych dźwięków, nic nie stoi na przeszkodzie by po prostu spróbować.

Liczy się czas…

Rozpoczęcie nauki w szkole muzycznej, powinno odbywać się możliwie jak najszybciej. Im dziecko jest mniejsze, tym łatwiej przyswoi wiedzę. Oczywiście należy tu pamiętać o zdrowym rozsądku i pozostawić mu nieco czasu na przeżycie jego dzieciństwa…

Rozpoczęcie nauki rytmiki, może mieć miejsce z powodzeniem już u sześciolatka. Jest to optymalny wiek, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by niektóre z zajęć odbywały się wcześniej.

Dlatego też nasza szkoła muzyczna prowadzi zajęcia nauka wokalu w Rzeszowie oraz nauka śpiewu w Rzeszowie

Kiedy instrumenty?

Gdy nasze dziecko ma już około 8 lat, możemy „podstawiać mu” pierwsze instrumenty. Na początku mogą to być proste rzeczy, z biegiem czasu można zadbać o bardziej złożone zadania, takie jak np lekcje gry na gitarze. Warto rozłożyć edukację muzyczną dziecka na kilka etapów. Jest to bardzo ważna z punktu edukacyjnego kwestia.