Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy wysłać dziecko na lekcje gry na pianinie, to lepiej przeczytaj ten artykuł.

Być może nie zdawałeś sobie do tej pory z tego sprawy, ale lekcje gry na pianinie, ogólnie na instrumentach klawiszowych są znakomitą formą samodoskonalenia, nie ma bowiem trudniejszej czynności wykonanej przy pomocy rąk, niż gra na pianinie. To trudniejsza praca rękoma niż ta wykonywana przez chirurga podczas przeprowadzania skomplikowanej operacji. Zadziwiające prawda?

Z tego powodu gra na instrumentach klawiszowych to najlepszy sposób na doskonalenie umysłu, ponieważ w trakcie gry umysł tak, intensywnie pracuje, ćwiczy sprawność z dnia na dzień powoduje, że staje się ona coraz wyższa.

Kolejną zaletą wyciągniętą z nauki gry na pianinie jest znaczne zwiększenie koncentracji. Zauważyliście jak wyglądają zawodowi pianiści podczas koncertu, są niemal w transie. Są oni wtedy tak skupieni, praktycznie stają się jednością z wykonywaną muzyką. Jest to w zasadzie rodzaj medytacji. Tylko działanie takiemu skupieniu, pianista jest w stanie zagrać bez przerwy godzinny koncert bez ani jednej pomyłki. Oczywiste jest, że niestety nie każdy może dojść do takiej perfekcji, jednak sam fakt, że takie skupienie jest możliwe dzięki grze na pianinie, sam w sobie jest niesamowity.

Pomijając kwestie perfekcjonizmu, niesamowite go skupienia, które nie wszystkim uczestnikom jest dane, wato zapisać dziecko na lekcje gry n pianinie, chociażby ze względu na to, że nawet jeżeli nie zostanie ono wirtuozem tego instrumentu, czas i wysiłek włożony w naukę nie zostanie zmarnowane. Wzbogaci się jego osobowość, rozwinie umysł, koncentracja i dyscyplina, a także po prostu usprawni swoje dłonie.

Jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko, albo być może sam masz ochotę uczestniczyć na zajęciach typu lekcje gry na pianinie, to zapraszamy do naszej szkoły muzycznej Virtuoso, uczymy gry na instrumentach muzycznych takich jak gitara klasyczna, elektryczna, basowa, fortepianie, akordeonie i keyboardzie. Działamy na terenie Rzeszowa ale w Kielanówce, Łukawcu oraz na terenie gminy Czudec. Więcej informacji znajdą państwo pod tym adresem: http://virtuoso.rzeszow.pl/lekcje-gry-na-pianinie/

Serdecznie zapraszamy

Virtuoso, muzyka rozrywkowa w Rzeszowie.