Niewątpliwie, pianino i fortepian należy do najelegantszych instrumentóww. Gra na nich kojarzy się  z klasą i szykiem. Jak się jednak okazuje, to nie jedyne zalety gry na tych instrumentach.

Pianino a sprawność manualna

Niewątpliwie,  jeżeli ktoś chce poprawić swoje zdolności manualne powinien jak najszybciej zapisać się lekcje gry na pianinie. Wydaje się, ze nie ma lepszego sposobu na to, aby nauczyć  się sprawnie operować palcami. Wiele osób uważa, że lekcje gry na pianinie są dla ludzi, którzy już posiadają zaawansowane umiejętności manualne. Twierdzą oni, że nie posiadając takich zdolności nie ma nawet sensu zabieranie się za naukę. Jednakże, to nieprawda. Sprawnego operowania palcami każdy może się bowiem nauczyć.

Różne poziomy kształcenia

Warto zauważyć, ze szkoła muzyczna oferuje lekcje gry na pianinie na różnych poziomach. Jeśli ktoś już miał‚ kiedyś styczność z tym instrumentem spokojnie może zacząć naukę gry od nieco wyższego poziomu. W przypadku zupełnie niedoświadczonych osób najlepiej zacząć od najniższego poziomu, aby nauczyć się podstaw gry.

Ponadto, przy wyborze odpowiedniego poziomu mają również znaczenie zdolności, o których była mowa wcześniej. Jeśli ktoś nie jest szczególnie uzdolniony pod względem manualnym, jak już wspomniano jak najbardziej może również uczyć się gry, jednakże, powinien raczej rozpocząć od najbardziej podstawowych lekcji gry na pianinie, ażeby stopniowo doskonalić swoje umiejętności.